O nas

Inicjatywa Kontynentów – lubelskich spotkań podróżniczych zrodziła się w marcu 2013. Ich idea jest bardzo prosta. Co miesiąc zapraszamy dwóch uznanych podróżników, którzy w swoich prelekcjach opowiadają nam o swoich podróżach, projektach, niesztampowym spojrzeniu na świat. Każdy z naszych gości ma godzinę na zaprezentowanie swojej prezentacji.

Spotkania organizujemy z kilku powodów:
  • chcemy gromadzić ludzi z tą samą pasją, którzy wielowymiarowo interesują się podróżowaniem
  • chcemy pokazywać, że podróżowanie to nie tylko oferty biur podróży
  • chcemy dowieść, na przykładach prelegentów, że marzenia są bliżej niż się wydaje
  • chcemy również przybliżać słuchaczom ciekawe inicjatywy aranżowane przez polskich podróżników
  • i wreszcie chcemy się dobrze bawić łącząc przyjemne z pożytecznym, gdyż podróże to ważny człon życia każdego z nas.

Nasza strona jest aktualizowana na bieżąco. Na niej znajdziecie aktualnie informacje na temat nadchodzących spotkań, a także relacje z poprzednich wydarzeń.

Organizatorzy

daniel

Daniel Kornas
Od 2011 roku w ciągłych rozjazdach. Odwiedził blisko 50 krajów na czterech kontynentach, jeździ głównie na wschód. Kulturę gruzińską poznał na licznych suprach, ubiegłoroczne wakacje spędził między innymi w Mołdawii i Naddniestrzu, a na wiosce w Armenii niespodziewanie obudziły go hity disco polo. O prawdziwej, niesamowitej gościnności przekonał się kilka lat temu w Iranie, gdzie wkrótce zamierza wrócić na dłużej. Współautor bloga podróżniczego Powroty.

 

bartek

Bartek Szaro
Współautor bloga paragonzpodrozy.pl, który został w 2011 uznany blogiem roku wg  onet.pl. Wraz z Patrykiem Świątkiem napisał książkę „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania”. Dawno temu objechał Bałkany stopem i od tamtego czasu nosi go na tyle, że po dziś dzień zdarzyło się mu już zdobywać pięciotysięczniki, nocować w chłodni ciężarówki, penetrować nepalskie jaskinie, samotnie włóczyć się po Himalajach czy łapać gumy na afrykańskich bezdrożach. Chciałby podróżować a’la Benedykt Polak bądź Paweł Strzelecki ale o to niestety jest dosyć ciężko.

 

pawel

Paweł Hadrian
Z zawodu grafik i projektant form przemysłowych, w międzyczasie także dziennikarz muzyczny i organizator imprez, studiował historię i filozofię. Uwielbia gotować i wie, jak to robić.  Zafascynowany kulturą materialną islamu, zwłaszcza w jego osmańskiej, perskiej i mauretańskiej formie, podróżował po Bałkanach, Turcji, Afryce Północnej i Indiach. Do czasu gdy na swej drodze spotkał znajomego z dawnych lat, który właśnie wrócił ze swej wyprawy dookoła świata i namówił go na podróż po Ameryce Południowej.

 

Mówią o nas:

- Media ogólnopolskie
Informacje o spotkaniach pojawiały się w następujących mediach o zasięgu ogólnopolskim:

- TVP Polonia

- Globtroter.pl

- npm – Magazyn Turystyki Górskiej

- Business Woman&life

- Peron4.pl

- Paragonzpodrozy.pl

- Podróżniccy.com

- Imprezypodróżnicze.pl

- E-traveler.pl

- Planeta Kobiet

- Media lokalne
Mieszkańcy Lublina i okolic mogą dowiedzieć się o naszych spotkaniach z lokalnych mediów, z którymi stale współpracujemy:

TVP Lublin

Urząd Miasta Lublin- kultura.lublin.eu

Dziennik Wschodni

Radio Lublin

- Radio Centrum

Lublin.dlastudenta.pl

Lubelska Strefa Imprez

Wieści o naszych spotkaniach można znaleźć również na funpage’ach lubelskich, uniwersyteckich kół naukowych, plakatach oraz ulotkach znajdujących się w klubokawiarniach, domach studenckich i instytucjach kulturalnych.

Jeżeli masz jakąś sugestię lub pomysł napisz do nas!