Tomasz Grzywaczewski

tomek grzywaczewski

Podróżnik i reporter. W 2010 r. zainspirowany książką „Długi marsz” i historią Witolda Glińskiego współorganizował Long Walk Plus Expedition – wyprawę śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z sowieckiego łagru i pieszo dotarli z Syberii do Kalkuty w Indiach. Przez pół roku pieszo, konno i rowerem przemierzał Jakucję, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Tybet i Himalaje.

W 2013 r. organizował we współpracy z New York University wyprawę filmowo-badawczą do Kraju Krasnojarskiego „Dead Road 1953-2013” w poszukiwaniu pozostałości zaginionej kolei-widmo zw. Martwą Drogą na północnej Syberii.

Swoje przygody opisał w książkach „Przez Dziki Wschód” i „Długi marsz do wolności”. Jest współautorem filmu „Długi marsz 70 lat później”. Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler, Reader’s Digest i Focus Historia. Jest stałym współpracownikiem magazynu Podróże.

Hobbistycznie zajmuje się prawem międzynarodowym publicznym i stosunkami międzynarodowymi jako doktorant na Uniwersytecie Łódzki.”

Zapraszamy na www.deadroad2013.com oraz longwalk.pl